SIKÇA SORULAN SORULAR

1. Kiralık gelinlik, nişanlık ve abiyeleri de sıfırdan dikiyor musunuz?

Evet. Beğendiğiniz tüm modelleri sıfırdan üzerinize göre dikip size kiralıyoruz. Kiralama bedeli satış bedelinden çok daha uygundur. Yine dilediğiniz abiye, nişanlık modelini kiralama olarak diktirebilirsiniz.

2. İnternet sitenizdeki modeller dışında farklı  bir model diktirebilir miyiz?

Modaevimiz uzman ekibiyle internet sitemiz dışındaki modellerin dikimini de yapmaktadır. Belirlediğiniz modelin resimlerini bize e-posta yada msn yoluyla göndermeniz halinde, modaevimiz sizinle irtibata geçerek kumaş ve fiyat bilgisi verecektir.

3. Siparişimi ne kadar süre önceden vermem gerekir?

Modaevimiz modelleri hazırlarken müşterilerinden en az 3 prova istemektedir. Bunun sebebi, model dikilirken önemli gördüğümüz detayları sizinle beraber üzerinizde prova halinde şekillendirme taraftarı olmamızdandır. Siz her ne kadar bir resimdeki modeli isteseniz dahi, terzilerimiz modeli zenginleştirirken size farklı alternatifler sunarak, modele bağlı kalmayıp kendi tasarımınızı oluşturabilmeniz konusunda size destek vereceklerdir. Belki o alternatifler istediğiniz resimdeki modelden çok daha güzel olacaktır, o nedenle firmamız modelin dikim aşamasında müşterilerinden en az 3 prova istemektedir.

Bizim tavsiyemiz gelinlik veya nişanlık-abiye siparişinizi düğün veya nişan tarihinden en az 2 buçuk ay önceden vermeniz yönündedir. Bu süre size model üzerinde daha rahat karar verebilme hem de model oluşturulurken farklı varyasyonları  deneme şansı verecektir.

4. Yurtdışından veya Türkiye’nin herhangi bir şehrinden sipariş verebilir miyim?

Modaevimiz İstanbul’dadır ancak firmamız Türkiye ve dünyanın her bölgesine dikim yapmaktadır. Uzaktan dikim ve ölçü alma hakkında aşağıdaki linklerimizi inceleyerek kafanızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Yurtdışı satışlarında kiralama yapılmaz ve kargo ücreti müşteriye aittir. Avrupa için ortalama kargo ücreti modelin ağırlığına göre 50 ile 80 euro arasında değişmektedir.

http://www.gelinlik21.com/ uzaktan-gelinlik-dikimi.html

http://www.gelinlik21.com/ gelinlik_olcusu_nasil_alinir. html

5. Ödeme koşulları hakkında bilgi alabilir miyim?

İstediğiniz modele karar vermeniz halinde sizden modelin %20 bedeli kadar bir oranda kaparo alırız ve ücretin kalanını provalarda - modelin tesliminde  ödeyebilirsiniz.

6. Tesetürlü gelinlik, abiye, nişanlık dikimi yapıyor musunuz?

Evet, elimizde hazır tesettürlü  modeller olmakla beraber, beğendiğiniz herhangi bir modeli tesettürlü  olarak tasarlayabiliriz yada istediğiniz modele ilave olarak bolero ve eşarp hazırlayabiliriz. 

7. Büyük beden gelinlik, nişanlık, abiye dikiyor musunuz?

Evet, internet sitemizde kilolu bayanlara yönelik, örnek modellerimiz mevcuttur.

8. Gelinlik seçimi konusunda yardımcı oluyor musunuz?

Modaevimiz siz değerli müşterilerine  model seçimi konusunda uzman desteği vererek, doğru kararı  vermeniz konusunda yardımcı olmaktadır. Siz öncelikle ne tarzda bir model düşündüğünüzü terzilerimize bildirdikten sonra, kendileri sizin vücut yapınıza uygun alternatifleri sunarak vücut hatlarınıza ve düğün konseptinize, yani düğünüzün gerçekleşeceği ortam ve iklim koşullarına en uygun modelleri size önereceklerdir.

9. Kumaş, dantel ve taş seçiminde yardımcı oluyor musunuz?

Siz gelinlik veya abiye-nişanlık modeline karar verdikten sonra, modele uygun kumaşlar, bu kumaşların özellikleri, modelin üzerine işlenecek dantel ve taş seçenekleri size detaylı olarak  aktarılacaktır. Siz bu bilgiler eşliğinde kumaş, taş ve dantel seçiminizi yapdıktan sonra ölçüleriniz alınarak ilk astar provası için randevu belirlenecektir.

10. İnternet Sitenizdeki modelleri mağazanızda denebilir miyiz?

Moda evimizde sadece haute couture yani kişiye özel dikim yapılmaktadır. Ayrıca internet sitemizde toplam 30 binin üzerinde gelinlik, 30 binin üzerinde abiye, nişanlık modeli mevcuttur. Tüm modelleri mağazamızda hazır bulundurma şansımız yoktur, ancak sirkülasyonu yüksek olan, en güzel gelinlikler kategorisine aldığımız modeller ve diğer kategorilerde olup da çok satılan modeller elimizde mevcuttur. Bu modeller sadece teşhir amaçlı  kullanılır, mağazamıza geldiğinizde modeli deneyebilir, kumaş, işçilik, taş gibi detaylarını  inceleyebilirsiniz.

11. Duvak, el çiçeği, gelin tacı, bolero gibi aksesuarlar fiyatlarınıza dahil midir?

Kampanya dahilinde olan ürünler için aksesuarlar dahildir.

12. Provaya gelirken yanımda neler getirmem gerekir?

Provaya gelirken yanınızda gelin veya nişan ayakkabısı ve gelin-nişan iç çamaşırı  getirmenizi tavsiye ediyoruz.

13. Modaevinizden randevu almamız gerekiyor mu?

Modaevimiz, sizlere daha iyi hizmet verebilmek amacıyla randevu sistemi ile çalışmaktadır. Randevu ile gelmeniz halinde görevlilerimiz sizinle birebir ilgilenebilecekler ve size gerekli zamanı ayırabileceklerdir. Modaevimizden haftanın hergünü  10:00 - 19:00 saatleri arasında randevu talep edebilirsiniz.

gelinlik21.com